Kamerprijzen van Hotel Botticelli Maastricht

I
Inge Smeets
Maastricht Gids & Reisblogger
Overnachten · 2026-02-15 · 4 min leestijd

Je bent op zoek naar een fijne slaapplek in Maastricht en je bent uitgekomen bij Hotel Botticelli. Goede keuze! Dit hotel, pal tegenover het MECC en op steenworp afstand van het Vrijthof, is een geliefde basis voor bezoekers van de stad.

De grote vraag is natuurlijk: wat kost dat eigenlijk, zo’n kamer? De prijzen kunnen nogal schommelen, afhankelijk van wanneer je boekt.

Laten we even samen door de prijskaartjes van Hotel Botticelli bladeren, zodat je precies weet wat je kunt verwachten en hoe je de beste deal kunt scoren.

Wat bepaalt die prijs eigenlijk?

De kamerprijs bij Hotel Botticelli is nooit zomaar een vast getal. Het is meer een startpunt dat omhoog of omlaag beweegt.

De allergrootste factor is de datum. Een weekend in de zomer, tijdens de Vrijthof Concerten of de Maastrichtse Vastelaovend, is aanzienlijk duurder dan een doordeweekse dag in januari.

Het is simpelweg de wet van vraag en aanbod; als heel Maastricht volgeboekt is, stijgen de prijzen. Een andere belangrijke reden voor de prijsverschillen is het type kamer dat je kiest. Hotel Botticelli heeft verschillende kamers.

De Standaard Kamer is het meest basic, maar nog steeds comfortabel. Wil je iets meer ruimte of een beter uitzicht, dan kies je voor een Deluxe Kamer of een Suite. Die laatste zijn natuurlijk flink duurder, maar bieden ook wel wat extra’s, zoals een zitje of een bad. Vergeet ook de ontbijtoptie niet.

Soms is een kamer met ontbijt inbegrepen, soms moet je dit er los bijboeken.

Het hotel staat bekend om zijn uitgebreide ontbijtbuffet met verse producten, dus het is de moeite waard om dit mee te nemen in je berekening. Een kamer zonder ontbijt lijkt misschien goedkoper, maar als je ’s ochtends in de stad €15,- betaalt voor een croissantje en koffie, ben je al snel duurder uit.

De prijskaartjes op een rij

Laten we even kijken naar concrete prijsindicaties. Houd er rekening mee dat dit richtprijzen zijn en kunnen variëren.

Op een rustige dinsdag in het laagseizoen (bijvoorbeeld in november) kun je een Standaard Kamer al vinden vanaf ongeveer €85,- tot €100,- per nacht.

Voor die prijs heb je dan een nette kamer met een tweepersoonsbed, een eigen badkamer en gratis wifi. Zoals je leest in deze Hotel Monastère Maastricht beoordeling is dit een prima uitgangspunt voor een bezoek aan de Sint-Servaasbrug of de Grote Staat. Als je in het weekend komt of tijdens een groot evenement zoals de TEFAF kun je rekenen op een flinke toeslag.

Dan schieten de prijzen voor diezelfde Standaard Kamer al snel omhoog naar €120,- tot €150,- per nacht. De Deluxe Kamer, die net wat meer comfort en ruimte biedt, begint dan vaak rond de €140,- en kan oplopen tot €180,- of meer per nacht. Zoek je meer luxe? Kijk dan naar hotels met kamerhoge ramen en stadszicht in Maastricht.

De Suites, met hun extra’s zoals een aparte woonkamer, zijn voor de liefhebbers van luxe en kosten al gauw €180,- tot €250,- per nacht, afhankelijk van de drukte. Vergeet het ontbijt niet mee te rekenen. Als je dit los boekt, ben je ongeveer €17,50 per persoon per dag kwijt. Soms is het voordeliger om een kamer met ontbijt te nemen, vooral als je met z’n tweeën bent.

Kijk dus altijd goed naar het totaalplaatje. Parkeren is ook een kostenpost; het hotel heeft een eigen parkeerplaats, maar dat kost al snel €20,- per dag.

Gelukkig hoef je de auto in het centrum van Maastricht niet meer te gebruiken.

Handige tips om te besparen

De kunst is om slim te boeken. De allerbeste deals vind je vaak door rechtstreeks via de website van Hotel Botticelli te boeken.

Grote boekingsites vragen vaak commissie, die ze doorberekenen in de prijs. Soms heeft het hotel zelf een speciale aanbieding die alleen op hun eigen site te vinden is, zoals een arrangement met een fles wijn of een lunch.

Wees flexibel met je data als het even kan. Een nachtje van zondag op maandag is bijna altijd goedkoper dan een nacht van vrijdag op zaterdag. Als je een paar dagen van tevoren boekt, kun je soms nog een last-minute deal scoren, maar het risico is dat de leukere kamers al weg zijn. De veiligste strategie is om op tijd te boeken, zeker als je van plan bent om te gaan tijdens een populair evenement.

Denk ook na over wat je écht nodig hebt. Wil je vooral de stad in duiken en alleen slapen?

Dan is een Standaard Kamer perfect. Ben je van plan om langer te blijven en wil je ’s avonds nog even relaxen met een boek? Dan is de meerprijs voor een Deluxe Kamer misschien wel de investering waard.

Het gaat erom dat je je comfortabel voelt, zonder onnodig veel geld uit te geven. Hotel Botticelli is een uitstekende keuze voor een bezoek aan Maastricht.

De prijzen zijn eerlijk en de ligging is top. Door even op de details te letten, zoals de datum en de kamerkeuze, vind je altijd een optie die bij je budget past.

Zo houd je geld over voor andere leuke dingen, zoals een biertje op het Vrijthof of een mooie outfit bij de Bijenkorf. Een fijne reis!

Volgende stap
Bekijk alle artikelen over Overnachten
Ga naar overzicht →
I
Over Inge Smeets

Inge is geboren en getogen in Maastricht en werkt als stadsreisblogger. Ze schrijft over restaurants, cultuur, evenementen en dagtrips rondom de Bourgondische stad.

Op de hoogte blijven?
Ontvang praktische tips en reviews. Geen spam.
Geen spam. Je gegevens worden niet gedeeld.